Uczestnicy w trakcie warsztatówW Krakowie dyskutowano o przekazie wiarygodnej informacji na stronach internetowych.

"W dniach 24-25 września w CDR odbyły się warsztaty na temat przedstawienia w ciekawy sposób działalności Ośrodków Doradztwa Rolniczego na ich stronach internetowych. Uczestnikami warsztatów byli przedstawiciele Ośrodków Doradztwa Rolniczego z całej Polski, którzy na co dzień zajmują się redagowaniem stron internetowych.

Organizatorzy w sposób innowacyjny przygotowali program szkolenia. Swoją wiedzą dzielili się ze słuchaczami doświadczeni praktycy z branży dziennikarskiej i fotograficznej. Każdy blok tematyczny kończył się wykonaniem przez uczestników warsztatów indywidualnego zadania sprawdzającego nabyte umiejętności.

Prawdziwą inwencję twórczą wykazano się podczas wykonywania zdjęć plenerowych w dzielnicy Kazimierz w Krakowie. Pod okiem profesjonalnych fotografików pani Małgorzaty Pióro i pana Zygmunta Nowaka, każdy doradca miał za zadanie wykonać dwa zdjęcia różniące się tematycznie.

W drugim dniu warsztatów uczestnicy mieli możliwość zaznajomienia się z wymogami prawnymi jakie muszą być zachowane przy publikacji informacji i zdjęć na stronach internetowych.

Należy mieć nadzieję, że informacje zamieszczane na stronach internetowych Ośrodków Doradztwa Rolniczego będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem mieszkańców wsi.

Organizatorom warsztatów należą się wyrazy podziękowania za profesjonalne i interesujące przygotowanie całości szkolenia."

Autorem powyższej relacji jest  Pan Andrzej Gmiąt, pracownik Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.  

Jednym z zadań realizowanych w trakcie szkolenia, było przygotowanie krótkiej noty prasowej na temat przebiegu warsztatów zatytułowanych: „Promocja obszarów wiejskich na stronach internetowych ośrodków doradztwa rolniczego - czyli jak zgodnie z prawem, słowem i fotografią udokumentować ważne wydarzenia”.

Niniejsze warsztaty są kontynuacją  tematyki związanej z podnoszeniem poziomu merytorycznego oraz atrakcyjności stron internetowych ośrodków doradztwa rolniczego zainaugurowane w 2012 roku w CDR O/Kraków. Szkolenie miało na celu przekazanie informacji na temat wskazań, jak prawidłowo i poprawnie przygotować informację na stronę internatową z wydarzeń, jakie odbywają się w ośrodkach.  Poprzez odpowiednio napisaną relację, dokumentację zdjęciową oraz zgodnie z przepisami prawnymi dotyczącymi ochrony danych osobowych, wizerunku oraz praw własności intelektualnej zachodzi lepsza promocja obszarów wiejskich.

Dziękując uczestnikom za bardzo dobrą ocenę warsztatów, życzę owocnej pracy nad informacjami zamieszczanymi na stronach internetowych ośrodków doradztwa rolniczego, które są ważną wizytówką firmy.

Karolina Boba
Dział ROW
CDR O/Kraków

 

Fotogaleria autorstwa Gosi Pióro i Zygmunta Novaka

{gallery}2013/foto{/gallery}