Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje szkolenie w formie warsztatów pn. Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich w oparciu o chów i hodowlę ras zachowawczych zwierząt gospodarskich” w terminie 20-23 listopada 2023 r. w Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Zootechniki PIB Kołbacz Sp. z o.o. ul. Warcisława 1, 74-106 Stare Czarnowo, Kołbacz, woj. Zachodniopomorskie. Rekrutacja zakończona.

 Tematyka szkolenia jest ukierunkowana na perspektywy rozwoju obszarów wiejskich przy wykorzystaniu ras zachowawczych zwierząt gospodarskich. Szkolenie prowadzone będzie przez przedstawicieli Instytutu Zootechniki, uczelni wyższych oraz praktyków zajmujących się poszczególnymi aspektami użytkowania zwierząt ras zachowawczych.

Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy z zakresu wykorzystywania hodowli ras rodzimych zwierząt gospodarskich w szeroko rozumianym rozwoju obszarów wiejskich. Szkolenie będzie miało również na celu podniesienie wiedzy w zakresie korzyści wynikających z zachowania różnorodności genetycznej zwierząt oraz popularyzację użytkowania gatunków ras rodzimych, powyższe zagadnienia przekładają się na zwiększenie opłacalności produkcji lub mogą stanowić formę dywersyfikowania uzyskiwanych dochodów.

Szkolenie skierowane jest do specjalistów i doradców zatrudnionych w jednostkach doradztwa rolniczego oraz do mieszkańców obszarów wiejskich, przedstawicieli nauki i organizacji pozarządowych.

Liczba uczestników jest ograniczona, warunkiem wpisania na listę uczestników jest przesłanie poprawnie wypełnionej karty zgłoszenia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rekrutacja na szkolenia trwa do 16 listopada 2023 r. Organizator zastrzega sobie prawo do kwalifikacji uczestników w przypadku dużej liczby zgłoszeń. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają drogą mailową potwierdzenie udziału wraz ze szczegółowymi informacjami o szkoleniu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie od obiadu w pierwszym dniu do obiadu w czwartym dniu szkolenia. Dojazd uczestników na miejsce szkolenia we własnym zakresie.

Warsztaty są organizowane w zakresie operacji pt. „Rasy zachowawcze w rozwoju obszarów wiejskich” w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022 – 2023.

 

Osoby do kontaktu:


• w sprawach merytorycznych:

Andżelika Wdowicz – Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich

tel. 12 424 05 25, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Michał Wnęk – Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich

tel. 12 424 05 25, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• w sprawach organizacji i rekrutacji:

Dorota Migocka  - Zespół Metodyki Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego
tel. 12 424 05 54; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do pobrania:

 

Zapraszamy!