Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza nauczycieli szkół rolniczych na szkolenie e-learningowe pn. „Kompetentny trener turystyki wiejskiej”.
Szkolenie odbędzie się w terminie od 28 listopada do 14 grudnia 2023 roku na platformie edukacyjnej CDR O/Kraków https://cdrkursy.pl/.  

Celem szkolenia jest przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć objętych programami nauczania w zakresie podstawy programowej w zawodzie Technik turystyki wiejskiej i pokrewnych. Szkolenie dostarcza wiedzy oraz narzędzi dydaktycznych do efektywnego nauczania. W szczególności wspiera proces dydaktyczny w zakresie kształtowania w uczniach umiejętności formułowania strategii rozwoju przedsięwzięcia, planowania, urządzania i wyposażania kwater wiejskich ,wyboru optymalnego modelu prawnego i podatkowego dla zamierzonej działalności i posiadanych warunków oraz przygotowywania kalkulacji ekonomicznych i biznes planów. 

Szkolenie składa się z czterech modułów:

Moduł 1. Podstawy funkcjonowanie agroturystyki. Jak znaleźć pomysł na biznes turystyczny?

Moduł 2. Uwarunkowania prawne w agroturystyce. Jak prowadzić usługi turystyczne na wsi w zgodzie z prawem?

Moduł 3.  Wiejska baza noclegowa.  Jak efektywnie prowadzić usługi zakwaterowania na wsi?

Moduł 4. Ekonomika agroturystyki.  Jak dokonać analizy ekonomicznej biznesu agroturystycznego?

Szkolenie kończy się testem, którego pozytywny wynik uprawnia do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Rekrutacja na szkolenie trwa od 28 listopada do 8 grudnia  2023 roku. Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę eCDR pod adresem:
https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/. Na podanej stronie należy w pierwszej kolejności zarejestrować się, następnie zalogować i zapisać się na szkolenie. Instrukcja zapisów na szkolenie znajduje się pod adresem: https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/s/SH9ZtRLbLBraECG. O uczestnictwie w kształceniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia.

Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania indywidualnego konta poczty elektronicznej umożliwiającego rejestrację do systemu eCDR oraz platformy e-learningowej. Jedyną aplikacją konieczną do korzystania z treści szkolenia jest przeglądarka internetowa. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają na wskazany w zgłoszeniu adres email link z dostępem do szkolenia.

Zapraszamy do udziału.

Osoby do kontaktu:
w sprawach merytorycznych:
Elżbieta Dziasek - DROW, tel. 12 424 05 23, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w sprawach organizacji i rekrutacji:
Magdalena Hojniak - ZMiDZ, tel. 12 424 05 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w sprawach technicznych:
Krzysztof Kucia - ZPW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bartłomiej Mitka - ZPW, tel. 12 424 05 40, e-mail: b.mitka2cdr.gov.pl
Piotr Tatar - ZPW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
Do pobrania:
- Harmonogram