Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza do udziału w szkoleniu e-learningowym pn.: Hodowla zwierząt gospodarskich w celu prowadzenia terapii z udziałem zwierząt. Szkolenie adresowane jest do specjalistów i doradców zatrudnionych w wojewódzkich ośrodkach doradztwa rolniczego i izbach rolniczych oraz doradców prywatnych w szczególności zajmujących się tematyką rozwoju rolnictwa społecznego w Polsce i wspierających mieszkańców wsi w podejmowaniu działalności w tym zakresie. 

Szkolenie zostało opracowane w ramach operacji pn. „Hodowla zwierząt gospodarskich w celu prowadzenia terapii z udziałem zwierząt - instrukcje wdrożeniowe”, realizowanej z Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022 – 2023 w zakresie SIR.

Szkolenie odbędzie się w terminie 07.12.2023 – 29.12.2023 r. przez Internet na platformie e-learningowej CDR www.cdrkursy.pl.

Szkolenie składa się z czterech modułów edukacyjnych według załączonego harmonogramu.

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy z zakresu hodowli zwierząt gospodarskich w celu prowadzenia terapii z udziałem zwierząt. Uczestnik szkolenia po zakończeniu szkolenia potrafi:

  • zrozumieć czym jest zooterapia i jakie są jej cele,
  • wymieć i scharakteryzować zwierzęta gospodarskie w aspekcie pracy zooterapeutycznej,
  • scharakteryzować predyspozycje terapeutyczne wybranych gatunków zwierząt gospodarskich: kury, gęsi, kozy, owce, bydło, świnie, osły, alpaki,
  • zaprojektować zajęcia terapeutyczne z udziałem zwierząt.

Rekrutacja na szkolenie prowadzona będzie w trybie ciągłym do dnia 18.12.2023 r. Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/. Na podanej stronie należy w pierwszej kolejności się zarejestrować, a następnie zalogować i zapisać na szkolenie. O uczestnictwie w kształceniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych kolejność zgłoszeń. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. 

Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania indywidualnego konta poczty elektronicznej, na które osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie przyjęcia wraz z indywidualnym loginem i hasłem dostępu oraz instrukcją logowania. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o uczestniczeniu w szkoleniu wydane przez CDR O/Kraków. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest zapoznanie się z treściami modułów szkoleniowych.


Osoby do kontaktu:

• w sprawach merytorycznych:

Klaudia Kieljan – DROW, tel. 12 424 05 13, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• w sprawach organizacji i rekrutacji:
Dorota Migocka – ZMDiDZ, tel. 12 424 05 54, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• w sprawach technicznych i dostępności do platformy e-learningowej:
Krzysztof Kucia - ZPW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bartłomiej Mitka - ZPW, tel. 12 424 05 40, e-mail: b.mitka2cdr.gov.pl
Piotr Tatar - ZPW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Załączniki:

Harmonogram