Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie informuje, że w dniu 12.03.2024 r. organizuje szkolenie nt. „Możliwości prowadzenia działalności gospodarczej przez rolników”. Celem szkolenia jest przekazanie aktualnej wiedzy o prowadzeniu działalności gospodarczej z zakresu założenia i prowadzenia działalności gospodarczej, która jest niezbędna  na potrzeby programu   „Wsparcie w zakresie przetwarzania lub wprowadzania do obrotu produktów rolnych, spożywczych, rybołówstwa lub akwakultury” Krajowego Planu Odbudowy. Rekrutacja zakończona.

Szkolenie odbędzie się w formie zdalnej (za pomocą aplikacji Clickmeeting).

Podczas szkolenia omówione przepisy prowadzenia działalności gospodarczej przez rolników wraz ze sposobami rozliczenia podatku VAT-u oraz niezbędną dokumentacją. Omówione będzie również prowadzenie sprzedaży bezpośredniej, MOL –Sprzedaży Marginalnej,   RHD – Rolniczego Handlu Detalicznego wraz z warunkami określonymi w przepisach prawnych, które zostaną przedstawione doradcom.

Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem:

https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/
Instrukcja zapisów znajduje się na stronie internetowej:

https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/s/SH9ZtRLbLBraECG

O uczestnictwie w szkoleniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych kolejność zgłoszeń.

Rekrutacja prowadzona będzie do dnia 08.03.2024 r.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Warunkiem uzyskania zaświadczania o uczestniczeniu w szkoleniu będzie udokumentowana obecność (czas logowania w systemie) w co najmniej 70% czasu trwania webinarium.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na platformie szkoleniowej, o przyjęciu na webinarium będzie decydować kolejność zgłoszeń. Do udziału w szkoleniu wymagany jest indywidualny adres poczty elektronicznej. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają przed szkoleniem link z indywidualnym dostępem do szkolenia.

Osoby do kontaktu:

W sprawach merytorycznych:

Joachim Kempka, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

Rafał Galiak, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W sprawach organizacji i rekrutacji:

Dorota Migocka, e-mail d.migockaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach technicznych:

Bartłomiej Mitka – ZPiW, tel. 12 424 05 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krzysztof Kucia – ZPiW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piotr Tatar – ZPiW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:
- harmonogram szkolenia