Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniach 2.04 – 28.06.2024 r.  rozpoczyna cykl szkoleń e-learningowych pt. „Ziołowe inspiracje dla rozwoju obszarów wiejskich”. 

Szkolenia adresowane są do pracowników ośrodków i centrów doradztwa rolniczego.

Celem cyklu szkoleń jest podniesienie wiedzy uczestników dotyczącej wykorzystania ziół, jako trampoliny do rozwoju obszarów wiejskich oraz zastosowania roślin zielarskich w gospodarstwie domowym, m.in. w ziołolecznictwie, pielęgnacji i kulinariach opartych na ziołach oraz w przydomowym ogródku.

Autorami szkoleń są wybitni znawcy tematu, którzy opracowali treści do poszczególnych szkoleń:

- Elżbieta Jędrszczyk „Zioła w ogródku”

- Joanna Gil „Zioła w kuchni i na stole” 

- Barbara Domagała „Zioła w kosmetykach i pielęgnacji” 

- Robert Księżopolski „Zioła w domowej apteczce” 

- Zbigniew Nowak „Ziołowe inspiracje dla rozwoju obszarów wiejskich” 

Każdy kurs opatrzony jest filmem edukacyjnym, w którym Pani Justyna Pargieła, zielarka, fitoterapeuta i naturopata przybliża tematykę danego kursu w sposób praktyczny.

Szkolenie zostało opracowane w ramach operacji pn. „Zioła i ich zastosowania w gospodarstwie domowym” realizowanej z Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022 – 2023.

Rekrutacja na szkolenie prowadzona będzie w trybie ciągłym do dnia 3.06.2024 r. Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/. Na podanej stronie należy w pierwszej kolejności się zarejestrować, a następnie zalogować i zapisać na szkolenie. O uczestnictwie w kształceniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych kolejność zgłoszeń.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania indywidualnego konta poczty elektronicznej, na które osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie przyjęcia wraz z indywidualnym loginem i hasłem dostępu oraz instrukcją logowania. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wydane przez CDR O/Kraków. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest pozytywny wynik testu zaliczeniowego - co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi.


Osoby do kontaktu:
• w sprawach merytorycznych:

Karolina Boba – DROW, tel. 12 424 05 21, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• w sprawach organizacji i rekrutacji:
Magdalena Hojniak-Wróbel – ZMDiDZ, tel. 12 424 05 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• w sprawach technicznych i dostępności do platformy e-learningowej:
Bartłomiej Mitka – DROW, tel. 12 424 05 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Krzysztof Kucia – ZPiW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W załączeniu:

„Zioła w ogródku”

- „Zioła w kuchni i na stole” 

- „Zioła w kosmetykach i pielęgnacji” 

- „Zioła w domowej apteczce” 

„Ziołowe inspiracje dla rozwoju obszarów wiejskich”