Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza do udziału w szkoleniu e-learningowym pn. „Działania terapeutyczne z udziałem zwierząt gospodarskich”.
Szkolenie adresowane jest do specjalistów i doradców zatrudnionych w wojewódzkich ośrodkach doradztwa rolniczego i izbach rolniczych oraz doradców prywatnych w szczególności zajmujących się tematyką rozwoju rolnictwa społecznego w Polsce i wspierających mieszkańców wsi w podejmowaniu działalności w tym zakresie. 

Szkolenie zostało opracowane w ramach operacji pn. „Hodowla zwierząt gospodarskich w celu prowadzenia terapii z udziałem zwierząt - instrukcje wdrożeniowe”, realizowanej z Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022 – 2023 w zakresie SIR.

Szkolenie odbędzie się w terminie 08.04.2024 – 31.05.2024 r. przez Internet na
platformie e-learningowej CDR www.cdrkursy.pl.

Szkolenie składa się z pięciu modułów edukacyjnych według załączonego harmonogramu.

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy z zakresu hodowli zwierząt gospodarskich w celu prowadzenia terapii z udziałem zwierząt. Uczestnik szkolenia po zakończeniu szkolenia potrafi:

-    zrozumieć czym jest zooterapia i jakie są jej cele,

-    wymieć i scharakteryzować zwierzęta gospodarskie w aspekcie pracy zooterapeutycznej,

-    scharakteryzować predyspozycje terapeutyczne wybranych gatunków zwierząt gospodarskich: kury, gęsi, kozy, owce, bydło, świnie, osły, alpaki,

-    zaprojektować zajęcia terapeutyczne z udziałem zwierząt.

Rekrutacja na szkolenie prowadzona będzie w trybie ciągłym do dnia 06.05.2024 r. Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/. Na podanej stronie należy w pierwszej kolejności się zarejestrować, a następnie zalogować i zapisać na szkolenie. O uczestnictwie
w kształceniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych kolejność zgłoszeń. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. 

Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania indywidualnego konta poczty elektronicznej, na które osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie przyjęcia wraz z indywidualnym loginem i hasłem dostępu oraz instrukcją logowania. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o uczestniczeniu w szkoleniu wydane przez CDR O/Kraków.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest zapoznanie się z treściami modułów szkoleniowych – co najmniej 70 % aktywności wykazane w pasku postępu oraz pozytywne zaliczenie testu końcowego – 80 % pozytywnych odpowiedzi. 
Test zostanie udostępniony 13.05.2024 r.


Osoby do kontaktu:

• w sprawach merytorycznych:
Klaudia Kieljan – DROW, tel. 12 424 05 13, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

• w sprawach organizacji i rekrutacji:
Dorota Migocka – ZMDiDZ, tel. 12 424 05 54, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• w sprawach technicznych i dostępności do platformy e-learningowej:
Bartłomiej Mitka - DROW, tel. 12 424 05 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Krzysztof Kucia - ZPW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Piotr Tatar - ZPW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.         


Załączniki:

- harmonogram