Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje w terminie 26 – 28 maja 2025 r. szkolenie wyjazdowe w województwie małopolskim pt. „Kobiecą dłonią, czyli rośliny wielofunkcyjne w rozwoju gospodarstw wiejskich”, realizowane w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2024 – 2025. Szkolenie adresowane jest do specjalistów i doradców zatrudnionych w jednostkach doradztwa rolniczego oraz mieszkańców obszarów wiejskich i podmiotów działających na rzecz rolnictwa zajmujących się zagadnieniami związanymi z rozwojem obszarów wiejskich, głównie wiejskim gospodarstwem domowym.
Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy na temat wykorzystania roślin w rękodziele, florystyce oraz zagospodarowaniu przestrzennym, promocje proekologicznych i przedsiębiorczych działań na przykładzie dobrych, innowacyjnych praktyk i holistycznych przykładów w wykorzystaniu roślin, w tym ziół i kwiatów ze szczególnym uwzględnianiem potrzeb kobiet.
W ramach organizacji szkolenia uczestnikom zostanie zapewnione:
- Bezpłatne zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych podczas trwania szkolenia zgodnie
z harmonogramem; - Bezpłatne wyżywienie od obiadu w pierwszym dniu do obiadu w ostatnim dniu szkolenia;
- Bezpłatny transport autokarem/ busem podczas realizacji wizyt/spotkań na terenie woj. małopolskiego;
- Program merytoryczny obejmujący udział w wizytach, spotkaniach i warsztatach.
Podróż z miejsca zamieszkania do miejsca zbiórki oraz podróż powrotną pokrywają uczestnicy indywidualnie.
Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę eCDR pod adresem: https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/. Na podanej stronie należy w pierwszej kolejności zarejestrować się, następnie zalogować i zapisać się na szkolenie. Instrukcja zapisów na szkolenie znajduje się pod adresem: https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/s/SH9ZtRLbLBraECG
Liczba uczestników jest ograniczona. Zapraszamy po jednej osobie z ośrodka doradztwa rolniczego. Rekrutacja na szkolenia trwa do dnia 21 maja 2025 r. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają drogą mailową potwierdzenie udziału wraz ze szczegółowymi informacjami o szkoleniu. Organizator zastrzega sobie prawo do kwalifikacji uczestników w przypadku dużej liczby zgłoszeń.
Warsztaty są organizowane w zakresie operacji pt. „Kobiecą dłonią, czyli rośliny wielofunkcyjne w rozwoju gospodarstw wiejskich” w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2024 – 2025.
Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie CDR O/Kraków organizuje również inne wyjazdowe formy edukacyjne, o których poinformujemy osobnymi pismami:
1. Szkolenie wyjazdowe w województwie dolnośląskim nt. „Produkty lokalne w rozwoju inicjatyw przedsiębiorczych i krótkich łańcuchach dostaw” w terminie 2 – 4.06.2025 r. dla ODR, mieszkańców obszarów wiejskich, podmiotów działających na rzecz rolnictwa.
2. Seminarium wyjazdowe w województwie śląskim nt. „Inspiracje dla rozwoju Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych” w terminie 9 – 11.06.2025 r., dla podmiotów koordynujących i wspierających rozwój idei zagród edukacyjnych w Polsce.
3. Szkolenie wyjazdowe w województwie dolnośląskim nt. „Współpraca międzysektorowa z uwzględnieniem polskiego winiarstwa jako katalizator do działania” w terminie 9 – 11.06.2025 r. dla ODR, mieszkańców obszarów wiejskich, podmiotów działających na rzecz rolnictwa.
4. Seminarium wyjazdowe w województwie lubuskim „Relacje międzysektorowe w rolnictwie społecznym” w terminie 23 – 25.06.2025 r., dla podmiotów wspierających rozwój idei rolnictwa społecznego w Polsce.
Osoby do kontaktu:
• w sprawach merytorycznych:
Karolina Boba, DROW, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 12 424 05 21
• w sprawach organizacji i rekrutacji:
Magdalena Hojniak-Wróbel, ZMIDZ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 12-424-05-24
Załączniki:
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”